top of page

Особливості ремонтної штукатурки

Штукатурять підготовлені ділянки такими самими розчинами, якими виконувалась попередня штукатурка. Вапняно-гіпсовими розчинами штукатурять дерев'яні поверхні, вапняними — кам'яні, а цементними або цементно-вапняними — кам’яні залежно від призначення приміщення і умов його експлуатації. На великі ділянки поверхні розчини накидають у три шари у такій самій послідовності і тими самими інструментами, що й при звичайному штукатуренні. Якщо штукатурять невеликі ділянки поверхні, то розчин накидають або намазують у два шари і розрівнюють півтерком, який кінцями пересувають по краях старої штукатурки як по напрямних. Після початку тужавіння свіжого штукатурного шару поверхню затирають теркою, додаючи, якщо потрібно, розчин.

Перетирання штукатурки.

Для перетирання поверхні застосовується дрібний просіяний кварцовий пісок з розміром зерен не більше 1 мм.

Перетирання виконують дерев'яною теркою, додаючи в місцях вад вапняний розчин.

Для перетирання використовують розчин, приготовлений з вапняного тесту і дрібного піску, просіяного через сито.

Співвідношення вапняного тесту й піску 1: 1. Воду додають до одержання сметаноподібної консистенції.

Місця примикання старої штукатурки з новою перед оштукатурюванням окремих місць змочують водою, поверхня шару, що зберігається старої грунтовки насікають і змочують.

Штукатурний розчин, приготований з меленої негашеного вапна, слід наносити за один прийом.

Після висихання підмазані місця на підготовлену під Перетирання і змочену водою стіну наносять тонкий шар розчину і круговими рухами терки затирають. Якість затирання покращиться, якщо терку покрити повстю або фетром.

Використовувати розчини, що мають ознаки схоплювання, не допускається.

Відновлена поверхню до закінчення затвердіння повинна охоронятися від надлишку вологи, надмірно швидкої природної або штучної сушки, замерзання і ударів.

 

Перед початком перетирання поверхонь

необхідно класифікувати роботи з відновлення

поверхні по виду проблеми:

1. Тріщини розчищають на повну глибину, промиваються водою і заповнюються пластичним розчином, після цього ретельно затираються.

2. Набіли видаляються шпателем з вологій поверхні.

3. Висоли видаляються разом зі старою штукатуркою.

4. Дефекти штукатурки у вигляді незначних пошкоджень (подряпин, невеликих вибоїн, дутиков, тріщин) видаляються зі старою фарбою і перетираються вапняним розчином.

5. Шорсткості, скупчення зерен піску, затверділі бризки штукатурного розчину на поверхні счищаются твердим цеглою або торцем сухого соснового бруска. Затверділі бризки цементного розчину можна видалити скребками.

bottom of page